• slide1

  Naše reference: Menuet Karlovy Vary, kompletní slaboproudé systémy EPS, NZS, PZTS, CCTV, STK, včetně projektové dokumentace

 • slide2

  ISŠTE Sokolov - systémy EPS, NZS, PZTS, CCTV, STK, optika, multimediální vybavení, včetně projektové dokumentace, kompletní silnoproud

 • slide3

  Rezidence Triplex Karlovy Vary - slaboproudé instalace, požární ucpácky

 • slide4

  Hotel Dvorana Karlovy Vary kompletní slaboproudé systémy IPTV, EPS, NZS, PZTS, CCTV, STK, včetně projektové dokumentace

Veřejné osvětlení města OHRID

Popis PPP projektu

 

Zadání: výměna lamp a části zdrojů na sloupech veřejného osvětlení města OHRID Makedonie, který bude na základě vyhraného výběrového řízení a uzavřené 15-ti leté PPP smlouvy.

 

V roce 2013 pojal magistrát města OHRID záměr snížit spotřebu elektrické energie a vylepšit a sjednotit vzhled všech lamp veřejného osvětlení které provozuje. Na základě zadané a zpracované studie došel magistrát k závěru, že celková investice do výměny veřejného osvětlení dosáhne dle jejich názoru částky cca 3,5 mil EUR včetně DPH, tj. cca 2,9 mil. EUR bez DPH. Vzhledem k omezeným finančním možnostem města, se jeho vedení rozhodlo najít na výměnu veřejného osvětlení soukromého investora formou PPP projektu,který v roce 2014 také vypsalo. Hlavními parametry vypsaného výběrového řízení bylo dosažení minimálně 40% úspory elektrické energie, a dále požadavek na soukromého investora na co nejmenší platby inkasovaných komunálních poplatků vyjádřeno v % z inkasa, a to na dobu 15-ti let. 

 

Jako vítěz výběrového řízení, byla s nejlepší nabídkou vybrána společnost ICS systémy, s.r.o., která nabídla, že veřejné osvětlení zainvestuje a bude 15 let provozovat, opravovat a udržovat a hradit spotřebovanou elektrickou energii za měsíční částku rovnající se 77,78% z vybraných komunálních poplatků inkasovaných magistrátem města OHRID.

 

Dne 21.května 2015 byla v Ohridu podepsána smlouva o PPP partnerství mezi městem OHRID a společností ICS systémy, s.r.o., a to na dobu 15-ti let.

 

Realizace projektu

 

Realizace projektu proběhla v roce  2015, kdy se provedla výměna všech 8.500 světelných LED hlavic ve městě OHRID. Po dokončení relampingu je změřená až 85 % úspora elektrické energie ve městě OHRID.

 

Řízení veřejného osvětlení nyní zajišťují moderní systémy společnosti ICS systémy s.r.o., které měří kontrolu spotřeby osvětlení řízené AMR Software ReadEn, včetně automatického spuštění veřejného osvětlení ve městě OHRID.

 

Celkem vyměněno:
 

-7872 led svítidel 50 W

-461 autentických svítidel 36 W

-105 bodových svítidel 150 W

 

Místní ohlasy na úspěšnou investiční akci:


Tisková konference: 
 

 

Článek na stánkách Ohrid News.com 

Článek na stránkách Ohrid 24.mk

Leták

Leták

Pozvánka

Pozvánka

Montáže

Montáže

Team

Team

Výroba

Výroba

Původní

Původní
 
Přidejte si nás:www.facebook.com